Samsung 27" S27A600U QHD IPS USB-C 75 Hz
Art.nr: 2219048 | LS27A600UUUXEN
5 st bilder och 0 st videor.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    2560 x 1440
  • Paneltyp
    IPS
  • Responstid
    5 ms
Recensioner (0)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Innovativa bildskärmar som förbättrar dina resultat
  • USB type-C för dataöverföring och 90 W laddning
  • 1 miljard färger och HDR10
  • Intelligent Eye Care, automatisk ljus- och färgjustering
Upptäck detaljerna med QHD-upplösning
Bildkvalitet från alla vinklar med IPS-panel
Optimerad för professionella arbetsmiljöer. Storlekarna 24" och 27" i S-serien har en IPS-panel som ger kristallklar färgkvalitet och en bred betraktningsvinkel på 178°. Alla användare kan förvänta sig en fantastisk tittarupplevelse från alla vinklar, med levande och jämna färger.
En miljard färger med HDR10
Arbeta stressfritt utan kabelhärvor
Inga kabelhärvor – endast ren njutning. Samsungs högupplösta bildskärm har en USB Type-C-port med 90 W som laddar din laptop och överför data via en och samma kabel. Med flera USB 3.0-portar kan du även ansluta enheter direkt till bildskärmen för en mer organiserad och mindre rörig arbetsplats.
Reaktionssnabb skärm
TUV-certifierad Intelligent Eye Care
Maximera komforten, minimera störningarna
Auto Source Switch
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
27 "
Bildskärmsupplösning
2560 x 1440
Paneltyp
IPS
Bildformat
16:9
Ytskikt
Matt
Uppdateringsfrekvens
75 Hz
Responstid
5 ms
Adaptiv synkronisering
FreeSync
Kontrast
1000:1
HDR (High Dynamic Range)
Ja, HDR10
Ljusstyrka
300 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178 ° / 178 °
Anslutningar
HDMI
Ja, 1 st 1.4
DisplayPort
Ja, 1 st 1.2
USB Type C
Ja, 1 st (90 W)
USB-hub
Ja, 3 st 3.0 + 1 st 2.0
Hörlursutgång
Ja
Funktioner
Blåljusreducering
Ja
Flimmerfri
VESA-fäste
Ja, 100 x 100
Höj och sänkbar fot
Ja, 120 mm
Pivotfunktion
Ja, 90 °
Tiltbar
Ja, -2 ° / 25 °
Vridbar
Ja, 30 °
PbP (Picture by Picture)
PiP (Picture in Picture)
Mått
Bredd
615,5 mm
Djup
196,4 mm
Höjd
551,9 mm
Vikt
6,7 kg
Medföljande tillbehör
HDMI och USB C-kabel
Paketbredd
45 cm
Pakethöjd
17,1 cm
Paketlängd
68,6 cm
Paketvikt
8,4 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
LS27A600UUUXEN
  • 1 miljard färger och HDR10
En miljard färger med HDR10