LG 48" OLED48CX6LB 4K
Art.nr: 2216860 | OLED48CX6LB.AEU
14 st bilder och 0 st videor.
LG 48" OLED48CX6LB 4K
- Ultratunn OLED-design
Perfekt svärta, obegränsad kontrast
- α9 Gen 3 AI 4K-processor
Dolby Vision IQ och Dolby Atmos
- webOS, ThinQ AI och Magic Remote
- G-Sync-kompatibel och FreeSync
  • Paneltyp
    OLED
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz
  • System
    webOS
  • Årsmodell
    2020
Recensioner (0)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
TV:n har fått betyget: TESTPILOT GULD av SweClockers
Läs mer här
LG OLED CX-serien
OLED CX
Minimalistisk design
OLED CX
Häpnadsväckande bild
Underhållning och gaming
OLED Gaming
G-Sync-komptatibel
OLED Gaming
Högre bandbredd med HDMI 2.1*
**4K@120 Hz, eARC (Enhanced Audio Return Channel), VRR (Variable Refresh Rate) och ALLM (Auto Low Latency Mode) med HDMI 2.1
Låg ingångsfördröjning och snabb responstid
HGiG-läge för bättre HDR
Bildegenskaper
Storlek
48 "
Paneltyp
OLED
Kontrast
Ultra Luminance Pro
Speltekniker
FreeSync, G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Responstid
1 ms
Bildprocessor
a9 Gen 3 AI Processor 4K
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 2.2 ch, 40 W
Ljudformat
Dolby Atmos
System
webOS
Trådlöst nätverk
Ja, 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth
Ja, 5.0
Google Assistant
Digitalmottagare
Ja, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Common Interface
CI+ 1.4
PVR (Digital Inspelning)
USB
3 st
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 071 mm, 1 071 mm
Djup
246 mm, 46.9 mm
Höjd
656 mm, 618 mm
Vikt
15,9 kg, 14.9 kg
Övrigt
VESA
Ja, 300 x 200
Medföljande tillbehör
Magic Remote
Energiklass
A
Årsmodell
2020
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
20,3 cm
Pakethöjd
74 cm
Paketlängd
132,2 cm
Paketvikt
19,7 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
OLED48CX6LB.AEU
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
När jag kollar upp den här tv:n på olika sidor står det att uppdateringsfrekvensen är 100Hz, men här står det 120Hz. Ett misstag i spec, eller finns det olika varianter av LG CX48”?
LG 48" OLED48CX6LB 4K
Verifierad köpare
Jag kör min i 120hz med HDMI 2.0 till datorn i alla fall.
Har denna TV tillgång till Apple TV app genom WebOS?
LG 48" OLED48CX6LB 4K
Verifierad köpare
Ja den har Apple TV
LG 48" OLED48CX6LB 4K
Jag har kört denna i några månader nu, inga tecken på inbränningar alls.
Måste man köpa HDMI 2.1 kabel separat eller ingår det med TV:n? :) Mvh Mattias
LG 48" OLED48CX6LB 4K
LG 48" OLED48CX6LB 4K
Läs mer här
LG OLED CX-serien
Minimalistisk design
Häpnadsväckande bild
Underhållning och gaming
G-Sync-komptatibel
Högre bandbredd med HDMI 2.1*