LG 55" OLED55GX6LA 4K
Art.nr: 2216854 | OLED55GX6LA.AEU
5 st bilder och 0 st videor.
LG 55" OLED55GX6LA 4K
- Zero Gap-väggfäste, Gallery-design
Perfekt svärta, obegränsad kontrast
- α9 Gen 3 AI 4K-processor
Dolby Vision IQ och Dolby Atmos
webOS, ThinQ AI och Magic Remote
- G-Sync-kompatibel och FreeSync
Fot medföljer ej.
Snabbfakta
  • Upplösning
    3840 x 2160, 4K
  • Paneltyp
    OLED
  • Uppdateringsfrekvens
    120 Hz
  • System
    webOS
  • Årsmodell
    2020
Recensioner (1)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
LG OLED GX-serien
OLED GX
Zero Gap-design
OLED GX
Häpnadsväckande bild
Underhållning och gaming
OLED Gaming
G-Sync-komptatibel
OLED Gaming
Högre bandbredd med HDMI 2.1*
**4K@120 Hz, eARC (Enhanced Audio Return Channel), VRR (Variable Refresh Rate) och ALLM (Auto Low Latency Mode) med HDMI 2.1
Låg ingångsfördröjning och snabb responstid
HGiG-läge för bättre HDR
Bildegenskaper
Storlek
55 "
Upplösning
3840 x 2160, 4K
Paneltyp
OLED
Färgdjup
10 bitar
Kontrast
Advanced Contrast Enhancer, Ultra Luminance Pro
Speltekniker
FreeSync, G-Sync Compatible, VRR, HGiG, ALLM
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Responstid
1 ms
Bildprocessor
a9 Gen 3 AI Processor 4K
Ljudegenskaper
Högtalare
Ja, 4.2, 60 W (20 W Woofer)
Ljudformat
Dolby Atmos
System
webOS
Trådlöst nätverk
Ja, 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth
Ja, 5.0
Google Assistant
Digitalmottagare
Ja, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Common Interface
CI+ 1.4
PVR (Digital Inspelning)
Digital ljudutgång
Analog ljudutgång
USB
3 st, 2.0
Dimensioner (utan fot)
Bredd
1 225 mm, 1 225 mm
Djup
271 mm, 23.1 mm
Höjd
765 mm, 706 mm
Vikt
22,5 kg, 21.8 kg
Övrigt
VESA
Ja, 300 x 300
Medföljande tillbehör
Magic Remote, Zero gap wall-mount, strömkabel (monterad)
Energiklass
A
Årsmodell
2020
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
17,5 cm
Paketlängd
136 cm
Paketvikt
28 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
OLED55GX6LA.AEU
är det en smart tv
LG 55" OLED55GX6LA 4K
Hej Edvin, Ja detta är en smart tv som webOS för Youtube, Netflix och mycket mer!
Hej, säljer ni inte "foten" till denna TV?
LG 55" OLED55GX6LA 4K
LG OLED GX-serien
Zero Gap-design
Häpnadsväckande bild
Underhållning och gaming
G-Sync-komptatibel
Högre bandbredd med HDMI 2.1*