Samsung 24" C24FG70FQU 144Hz Curved 1800R
Art.nr: 2200921 | LC24FG70FQUXEN
16 st bilder och 0 st videor.
Samsung C24FG70FQU är en 24" böjd gamingskärm med en fantastisk 144Hz VA-panel som ger 178° betraktningsvinklar. Den har en mycket tunn och fin profil och ger ett mycket stilrent och svävande intryck. Upplösningen är på 1920x1080 och du ansluter den enkelt via antingen HDMI eller DisplayPort.
Snabbfakta
  • Bildskärmsupplösning
    1920x1080, FULL HD
  • Paneltyp
    VA
  • Bildformat
    16:9
  • Responstid
    1 ms
Lagerinformation
Webblager
Utgått!
Utgått!
Butikslager
Köpinformation
Denna produkt har utgått!
Recensioner (6)
Flikar - Mer info (markerad), Specifikationer, Jämför, Frågor och svar
Samsung Curved monitor C24FG70FQU
Samsung Curved monitor C24F390
Uppslukande upplevelse med böjd skärm
Svävande design
Med en ultratunn och elegant profil har Samsung C24FG70FQU en ram som är strax över 1cm tunn. Tack vare den ledade armen ger det ett stilfullt och svävande intryck samtidigt som du är produktiv med din böjda 24" skärm. Den enkla runda foten kommer att tillföra ett modernt utseende till ditt skrivbord, där det verkligen känns som att skärmen svävar ovanför foten.
Samsung Curved monitor C24F390
Avancerad spelupplevelse med AMD FreeSync
AMD FreeSync teknik låter användaren njuta av mjuka bilder, även under de snabbaste rörliga scenerna. AMD FreeSync synkroniserar dynamiskt skärmens uppdateringsfrekvens med bildfrekvensen av ditt innehåll för att minimera latens och dramatiskt minska bristningar och hackande under spel. Med en uppdateringsfrekvens på 144Hz och endast 1ms svarstid ser du den snabbaste rörelsen på skärmen klart och smidigt med mindre rörelseoskärpa , skakningar och spökbilder. Den snabba responstiden ger en stadig bild, vilket gör att spelare kan spela sina spel på högsta nivå.
Sparläge för ögonen
Lysande bildkvalitet
Miljövänlig bildskärm
*Vissa kablar innehåller PVC
Panelspecifikationer
Skärmstorlek
23,5 "
Bildskärmsupplösning
1920x1080, FULL HD
Paneltyp
VA
Bildformat
16:9
Välvd
Ja, 1800R
Uppdateringsfrekvens
144 Hz
Responstid
1 ms
Kontrast
3000:1, Mega dynamisk kontrast
Ljusstyrka
350 cd/m²
Betraktningsvinkel H/V
178° / 178°
Anslutningar
HDMI
Ja, 2st
DisplayPort
Ja, 1st
Funktioner
Högtalare
Nej
VESA-fäste
Ja, 75x75
Höj och sänkbar fot
Ja, 140 mm
Pivotfunktion
Ja
Mått
Bredd
545 mm
Djup
70,4 mm, - 386,4 mm
Höjd
325,1 mm, - 529,9 mm
Vikt
5,2 kg
Övrigt
Färg
Svart
Medföljande tillbehör
Strömkabel DisplayPortkabel och HDMI-kabel
Tillverkarens garanti
2 år
Artikelnummer
Paketbredd
39 cm
Pakethöjd
20 cm
Paketlängd
61,5 cm
Paketvikt
7,93 kg
Vårt ArtNr
Tillverkarens ArtNr
LC24FG70FQUXEN
Upplagd
Produktblad
Vi förbehåller oss rätten till att ta bort ej relevanta frågor.
Det finns ännu inga frågor på den här produkten
Svävande design